Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde jsou čtyři knihy, které na motivy Gilmorových děvčat ve světě vyšly. Ačkoliv nebyla žádná z nich v Česku vydána, můžete si je v originále objednat i přes český internetový obchod, a to na stránkách Books.MusicaBona.Cz.

 

1. Like Mother, Like Daughter
 
 
Autor: Catherine Clark
Vydáno:   v dubnu 2002 v HarperEntertainment
Cena: $5.39 (na Amazon.com)
Stran: 160
Text ze zadní strany knihy:
 
Dobrá, pojďme na to. Moje máma a já nikdy nebudeme mít "normální" vztah matka-dcera, protože má máma není jen moje matka, je to má nejlepší přítelkyně. Udělala by pro mě první poslední, včetně toho, aby požádala své rodiče o peníze na školné, abych mohla na Chilton, prestižní přípravnou školu, která mě už přijala. To je nepochybně jedna z nejobtížnějších věcí, které kdy vykonala, třebaže na oplátku musela souhlasit s pátečními večeřemi. Moje máma se cítí mizerně, jen co na to pomyslí. Ale jak se na to dívám já? Já jen říkám, že život je čím dál tím zajímavější.
Názory čtenářů (na Amazon.com):
 
Tyler:
Jestliže vtipné průpovídky a sarkastické poznámky, které Lorelai utrušuje s každou epizodou Gilmorových děvčat, jdou mimo Vás, tak právě Vám tato kniha umožní, abyste tyto momenty znovu prožili a zasmáli se těmto výstředním výměnám mezi Lorelai a Rory. Kniha kvalitně shrnuje do 150 stran polovinu série, aniž by to bylo na úkor klíčových událostí seriálu. Příběh je vyprávěn z pohledu Rory. Toto zpracování odvedlo dobrou práci v popisu vnitřních myšlenek ve vztahu k její matce, škole, příteli a prarodičům. Celkově vzato, tato kniha je zábavné čtení na léto.
 
Kristy Howard:
Tato první kniha knižní série Gilmorových děvčat je znamenitou souhrou dobře napsaného a chytrého seriálu. V seriálu se Vám dostane kousavých dialogů, stejně jako útulné scenérie. V knize se Vám dostane vnitřních myšlenek, příběhu v pozadí a mnohem více o každé z postav. Jestliže Vás tento seriál zaujal, četba této knihy Váš zážitek jen prohloubí. Stejně tak, pokud jste se ke sledování tohoto seriálu dostali až nyní nebo byste chtěli proniknout více do jeho prostředí. Doporučila bych ji spolu s dalšími novými seriály jako jsou Charmed, Smallville, Queen B Superheroine a 7th Heaven.

 

2. Gilmore Girls: I Love You, You Idiot
 
 
Autor: Cathy East Dubowski
Vydáno:   1. července 2002 v HarperEntertainment
Cena: $5.39 (na Amazon.com)
Stran: 176
Text ze zadní strany knihy:
 
Je to šílené, že já a Dean jsme se rozešli. Bylo to mezi námi tak skvělé. Chci tím říct, že v jednu chvíli mi řekne, že mě miluje a pak v další minutě se se mnou rozejde. Moje máma se domnívá, že bych se měla povalovat a nacpat se nezdravými věcmi, ale já si nemyslím, že se to tím vyřeší. A stavte se proti tomu čelem, když co se týče partnerských vztahů, nevynáší má máma zrovna nejlepší soudy, zvlášť když se do toho připlete i můj táta. Co opravdu potřebuji, je nerozptylovat se a zůstat vytížená. Koneckonců musím myslet na Harvard, takže proč ztrácet čas roněním slz pro nějakého chlapce? Že ano?
Názory čtenářů (na Amazon.com):
 
dancer37:
V této knize Gilmorových děvčat se Rory a Dean rozejdou. Moc ráda bych Vám řekla proč, ale pak bych Vám prozradila hlavní část příběhu. Ale mohu Vám říci toto... nakonec se k sobě vrátí. Lorelai chce, aby se Rory povalovala, protože to je to, co by měla každé děvče po svém prvním rozchodu dělat. Ale Rory není obyčejné děvče. Rory se rozhodne jít na chiltonský večírek a tam se stane něco velice zajímavého. Co to bude, zjistíte v této znamenitě zábavném románu Gilmorových děvčat. Věřím, že se pobavíte!
 
Erica Aceves:
Je to skvělá kniha pro mladé i staré. Knihu jsem nevzala do ruky od střední školy, což bylo před třemi roky, ale tyto knížky mě dostaly! Jestliže jste viděli televizní seriál, kniha je velice podobná epizodám, jen je vyprávěna z Roryna pohledu. Doporučila bych tuto i ostatní knihy Gilmorových děvčat každému čtenáři, který má velké srdce a je spřízněn se vztahem matky a dcery, jako jsou Rory a Lorelai nebo Lorelai a Emily, nebo si jen chce přečíst něco hezkého.

 

3. Gilmore Girls: I Do, Don't I?
 
 
Autor: Catherine Clark
Vydáno:   1. září 2002 v HarperEntertainment
Cena: $5.39 (na Amazon.com)
Stran: 160
Text ze zadní strany knihy:
 
"Zakopali jsme hnijící mrtvolu svobody."
-- Benito Mussolini

Není tomu tak, že bych byla překvapená, když si moje máma vybrala na své svatební oznámení Mussoliniho citát. Nikdy nebyla tím, co by někdo nazval "konvenční". Trošku překvapená (ale šťastná) jsem byla, když souhlasila, že se provdá za mého učitele angličtiny, Maxe Medinu. Kvůli tomu je mé léto ještě rušnější - ke všem mým hodinám na Chiltonu, plánům na svatbu, a jak mě Paris tak pohotově upozornila, kvůli asi deseti rokům mimoškolních aktivit, které musím ve volném čase dohnat. Měly se mé plány i přesto, jak se vše dobře vyvíjelo, zhatit?
Názory čtenářů (na Amazon.com):
 
Theatre Kidd "princesofmirkwood":
Obvykle mám ráda knihy, které jsou vzrušující a nepředvídatelné; o věcech, o kterých nikdy nevíte, že by se mohly stát. Při čtení Gilmorových děvčat jsem si hezky odpočinula. Viděla jsem všechny epizody (nežertuji - mojí přátelé a já bychom mohli vytvořit klub nebo možná nějakou sektu) a nic už mě nepřekvapí. Max Medina? Staré zprávy.
Ale... tam kde žiji, se Gilmorova děvčata příliš nereprízují. A číst tuto knihu je téměř stejné jako se dívat na seriál... když čtete dialogy, prakticky slyšíte, jako by Rory a Lorelai hovořily.
Jestliže jste fanouškem Gilmorových děvčat, sežeňte si tuto knihu. Umožní Vám ještě více porozumět... ale jestli jste seriál neviděli, nedoporučovala bych Vám ji. Zhlédněte seriál a PAK si knížku přečtěte.
 
A reader:
Tyto knížky jsou skvělé! Miluji seriál a knihy jsem si musela přečíst rovněž! Jestliže milujete seriál, budete milovat i knížky!

 

4. The Gilmore Girls: Other Side of Summer
 
 
Autor: Helen Pai
Vydáno:   1. listopadu 2002 v HarperEntertainment
Cena: $5.39 (na Amazon.com)
Stran: 176
Text ze zadní strany knihy:
 
Je to pravda. Chiltonští bohové musí mít velkou švandu z toho, jak dali Paris a mě dohromady. Ve svém zvráceném potěšení se zaměřili i na moji mámu, která by se podle ředitele Charlestona měla více angažovat. Takže teď pracuje pro "Chiltonské matky" a já to zase zkouším u tajného chiltonského spolku studentů. Není to jednoduché ani pro jednu z nás, zvláště kvůli zmatkům s mým plesem debutantů, příjezdu Lukova synovce Jesse a Tristanovu návratu do školy. A co Harvard?
Názory čtenářů (na Amazon.com):
 
Kid:
Miluji tuto knížku! Život Rory a Lorelai je tak zajímavý. Jak víte, Jessův příjezd do Stars Hollow ovlivní řadu věcí. (Víte to, pokud jste sledovali seriál na WB.) Doporučuji Vám nejprve si přečíst předchozí knihy Gilmorových děvčat, abyste zcela pochopili tuhletu. Je to báječná kniha a jediný důvod, proč jsem jí nedal všech pět hvězdiček, byl ten, že si nejsem jistý, že bude srozumitelná těm, kteří nejsou seznámeni se seriálem.
 
A reader:
Tato kniha je bujará, stejně jako tři ostatní knihy Gilmorových děvčat. Pokud znáte pozadí seriálu, budete to mít o trochu snadnější, ale i kdyby ne, je to stále skvělé čtení. Jsem ráda, že je vyprávěna právě Rory, protože takto zjistíte, co se jim opravdu odehrává v hlavě.